НАГРАЖДЕНИЯ
КОНСУЛЬТАЦИИ


Вільне використання російської мови в Запорізькій області

Рішення сесії Запорізької облрадиУкраїна

 

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА РАДА

п’яте скликання

сорок друга сесія

 

РІШЕННЯ

 

08.09.2010                                                                                            № 47

 

 

Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови в Запорізькій області та сприяння виконанню зобов’язань України щодо реалізації норм Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

 

 

      Запорізька область – історично поліетнічний регіон, в якому мешкають представники 130 національностей. На території  мовою міжнаціонального спілкування завжди була російська. Це підтверджують і результати Всеукраїнського перепису населення 2001 року, правовою основою якого є Конституція України, а метою – отримання «достовірних, об’єктивних цілісних даних, згідно  з якими повинна реалізовуватись державна політика з питань народонаселення». Згідно з підсумками вищезазначеного перепису 48,2 відсотка мешканців Запорізької області вважають рідною російську мову  й вільно володіють нею.

Однак, за останні роки в Україні різко активізувалася кампанія  з витіснення російської мови в таких галузях як освіта, культура, судочинство та ухвалення підзаконних актів, які суперечать українському та міжнародному законодавству, що провокує дестабілізацію в суспільно-політичному житті  області, сприяє загостренню мовної та етнополітичної ситуації, обмеженню прав росіян та російськомовних громадян.

     Враховуючи вищенаведені приклади, а також  громадську думку більшості населення Запорізької області  про необхідність підвищення статусу російської мови, на підставі ст.10 Конституції України,  спираючись на норми Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин і Закону України «Про ратифікацію Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, відповідно до Закону УРСР  «Про мови в Українській РСР», Закону України «Про звернення громадян», керуючись Європейською Хартією місцевого самоврядування, ст. 24, ч.2 ст.43, ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Запорізька обласна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1.   Керуючись нормами частини першої ст.9 і частини 3 ст.10 Конституції України, Законом України від 15.05.2003 № 802-ІУ «Про ратифікацію Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин», на підставі якого Європейська хартія регіональних мов або мов меншин є частиною  національного законодавства, констатувати, що в Запорізькій області російська мова як мова міжнаціонального спілкування використовується у всіх сферах громадського життя і є регіональною мовою.

 

2.    Здійснити заходи, передбачені Європейською хартією регіональних мов або мов меншин, щодо використання поряд  з українською мовою (державною)   російської мови як регіональної                в роботі Запорізької обласної ради.

Прийняття та публікація рішень Запорізької обласної ради здійснюється українською (державною) та російською (регіональною) мовами.

 

3.     Звернутися до Верховної Ради  України з пропозицією імплементувати Європейську Хартію регіональних мов, мов меншин в повному обсязі.

 

4.  Створити тимчасову комісію з питань сприяння використанню норм європейського законодавства та доручити їй на підставі вивчення мовної ситуації і у відповідності з частиною третьою ст. 10 Конституції України розробити і внести на розгляд Запорізької обласної ради заходи щодо розвитку, використанню і захисту російської мови в Запорізькій області, в яких передбачити реалізацію положень статей  8-14 Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, введених в законодавство України  відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року №802 –IV.

 

5.      Рекомендувати:

5.1. Запорізькій обласні державній адміністрації використовувати в діловодстві поряд з українською (державною) і російську (регіональну)  мову.

 

5.2. Сільським, селищним, міським та районним радам прийняти відповідні рішення щодо використання російської мови як регіональної поряд з українською (державною).

 

6.    Запропонувати місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування забезпечити право громадян звертатися  до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, судових органів, громадських організацій, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності як українською (державною), так і російською (регіональною) мовою.

 

7.       Оприлюднити це рішення в газеті Запорізької обласної ради «Запорізька правда».

 

8.      Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань законності, регламенту, депутатської діяльності та депутатської етики і з питань прав людини, інформації та свободи слова.

 

 

 

 

 

Голова  ради                                                                                         П.Д. Матвієнко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Обновлен 27 фев 2016. Создан 27 мар 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Мы полсвета прошагали!
Девушки-воины Украины


11111111


Три колонки
Девушки-воины России

Девушки-воины Украины

Девушки Военно-Морского Флота

Девушки-барабанщицы


Девушки-воины НОАК (КНР)

Девушки-воины BBC НОАК (КНР)

Девушки-бойцы КНА (КНДР)
Фотогалерея сайта

Видеоматериалы сайта


Военно-исторические документы

Штаты мотострелковых полков

Штаты артиллерии СВ и ВДВ

О службе солдат с в/образованием

ВС СССР на Украине в 1991 г.
Персональный сайт Гонтаря В.Ф., © 2012-2014
Тел.: +38 (099) 932-65-72. E-mail: оv-gonоtar.io.ua

WWW.ОV-GONTAR.IO.UA

Наша теъхника


РТВ ПВО ГСВГ Сайт-форум СГВ (админ - Эдуард Рачеев)

1

Back to TOP
Цвет ссылок

11111