От автора.
Всякий служивший хотя бы солдатом мгновенно приведет Вам массу примеров вопиющей несправедливости в вопросах награждений личного состава Вооруженных Сил и других силовых структур. Интересующийся историей назовет аналогичные примеры. Так было в СССР, так продолжается и поныне в уже независимых государствах СНГ.
Любопытно, впрочем, даже не это. Несправедливо обойденными заслуженными кровью в боях и потом в ходе повседневной боевой подготовки наградами были, есть, и, к великому сожалению, будут как рядовые бойцы, так и именитые маршалы, гений которых признан всем миром.
ПРИМЕР: Маршал Советского Союза Г.К.Жуков (в 1941 г. генерал армии. - Прим. авт.). Ему удалось отбросить врага от стен Ленинграда именно в тот момент, когда город фактически готовился к сдаче фашистам. За этот выдающийся подвиг Маршал Жуков впоследствии будет удостоен медали «За оборону Ленинграда». Награда, безусловно, почетная. Битву за Москву до сих пор изучают в военных академиях всех стран мира, но и за это судьбоносное сражение Г.К.Жуков получит всего лишь медаль «За оборону Москвы», которую получили более миллиона человек, принимавших участие в обороне столицы, в том числе и те, которые в дни смертельной схватки с не ведавшим до того поражений вермахтом работали в кабинетах обкомов, горкомов, райкомов ВКП(б), а также в Ленгорисполкоме и Моссовете, бесчисленных профсоюзных и комсомольских комитетах.
Золотые Звезды Героев и ордена получили другие защитники.
Выскажу субъективное мнение: любые кадровые вопросы всегда были самыми сложными, а потому исключительно тайными, да и вообще малопонятными большинству. Недаром служивый люд от Гаваны до Камчатки с горечью произносил во все времена: выше кадров только Солнце, выше Солнца только ГУК (Главное управление кадров МО. - Прим. авт.). Однако самым несправедливым в кадровом перечня вопросом были именно награждения. Большей несправедливости на свете, автор, со времен СССР проведя на штабных должностях 17 лет в военном и 5 лет в правоохранительном ведомствах, не встречал нигде и никогда. Именно отсюда такое название у документа.
ПОДАННЯ
щодо нагородження відзнакою Міністерства внутрішніх справ України –
Почесним знаком „Хрест Слави”
майора міліції Копенка Максима Павловича, 1967 р. н.,
українця, освіта вища військова, старшого дільничного інспектора
сектору дільничних інспекторів Хацапетівського міського відділу
Головного управління МВС України в ... області
Копенко М.П. народився в м. Київ. З 1984 р. у Збройних Силах. У 1988 р. закінчив Одеське вище артилерійське командне училище. У 1988-1997 рр. обіймав командні посади у Збройних Силах України, з 1997 р. проходить службу в органах внутрішніх справ на посадах дільничного інспектора та старшого дільничного інспектора міліції громадської безпеки ... міського та районного відділів ГУМВС України в ... області.
За період служби в Хацапетівському міському відділі ГУ МВС України в ... області показав себе виключно з позитивного боку. Дисциплінований, ініціативний співробітник. У своїй роботі суворо дотримується Конституції України та діючого законодавства, відомчих наказів і розпоряджень, що регламентують роботу дільничного інспектора. До виконання службових обов’язків ставиться сумлінно, виконує їх з високою якістю, навіть у вільний від роботи час.
Протягом 2010-2011 рр. його повсякденна копітка праця дозволила отримати наступні показники: особисто розкрито 28 злочинів, знайдено в розшуку – 3; взято за його власною ініціативою під адміністративний нагляд – 2; складено протоколів – 59; розглянуто ЖРПЗ – 104. Свій професійний рівень постійно підвищує в ході занять із бойової та службової підготовки: досконало знає матеріальну частину стрілецької зброї та спеціальних засобів і порядок їх застосування, відмінно володіє штатним озброєнням.
Бере активну участь у запроваджені інноваційних форм діяльності співробітників правоохоронних органів, рекомендованих міжнародною спільнотою та провідними діячами європейського правозахисного руху. Здійснює значний особистий внесок у процеси реформування й розбудови органів внутрішніх справ, підвищення їх соціальної ефективності в умовах суспільної трансформації сучасної України.
Налагодив дієві стосунки з органами державної влади й органами місцевого самоврядування. У вирішенні питань охорони громадського порядку, профілактичної правоохоронної діяльності приділяє велику увагу співробітництву з громадськими інституціями, органами самоорганізації населення територіальних громад міста Хацапетівка в рамках реалізації програм співробітництва та спільних проектів.
Всебічно сприяє розвитку довіри у громадян до органів міської виконавчої влади й органів місцевого самоврядування.
Постійно співпрацює з регіональними й місцевими ЗМІ з питань зміцнення правопорядку та законності в державі. Має численні особисті виступи в загальноосвітніх і професійних навчальних закладах освіти, на шпальтах місцевої преси й обласному телебаченні з актуальних питань розбудови правового суспільства, підвищення правової культури населення, збереження духовного здоров’я нації.
Користується авторитетом і повагою серед мешканців міста. При спілкуванні з ними завжди уважливий, ввічливий, тактовний, чим надає позитивний приклад іншим співробітникам правоохоронних структур міста. Одружений, виховує 2-х дітей, є головою батьківського комітету класу, членом педагогічної ради Хацапетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 17.
За зразкову самовіддану службу у Збройних Силах і правоохоронних органах, особисті професійні досягнення Копенка М.П. попередньо нагороджено:
1.
2.
3.
Керуючий справами
виконавчого комітету
Хацапетівської міської ради підпис Я.Я. Яшко
Відбиток гербової печатки
виконавчого комітету
(не міського голови!)
-------------------------------------------------------------------------------------
125 мм